Jest oprócz narodzin najważniejszym i najbardziej dramatycznym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Sny o śmierci są najbardziej niesamowitymi i budzącymi największą zgrozę wizjami. Często z których bardzo często budzimy się zlani potem i długo do siebie dochodzimy. Symbolika tych snów jest bardzo różnorodna i zależy od konkretnych szczegółów, zawartych w danej wizji.

O czym świadczy symbol śmierci w marzeniach sennych?

Jeśli śni Ci się śmierć nagła, bądź ostrożny w podejmowaniu decyzji w najbliższych dniach. Niespodziewana śmierć w snach jest najczęściej ostrzeżeniem przed tym, co może się wydarzyć w najbliższym czasie, a czego się zupełnie nie spodziewasz. Jeśli więc planowałeś jakieś brzemienne w skutkach decyzje lepiej poczekaj z tym jeszcze jakiś czas.

Jak jeszcze można interpretować sen o śmierci?

Jeśli jakiś Czas temu zmarła Ci bliska osoba, a śni Ci się śmierć oznacza to tęsknotę za tą osobą. Nawet jeśli nie śni Ci się dokładnie ta osoba, sama śmierć pojawiająca się we śnie symbolizuje niezgodę na to, że odeszła. Okres wewnętrznie przeżywanej żałoby po odejściu bliskiego nam człowieka jest bardzo długi – nawet jeśli sny o śmierci pojawiają się rok po tym zdarzeniu nadal są z nim związane. To, co często sami spychamy w sferę naszej podświadomości, często pozostaje w niej bardzo długi Czas – nawet do końca życia. Śmierć jest bardzo traumatycznym wydarzeniem, nic dziwnego więc, że sfera naszej podświadomości przypomina nam co jakiś Czas o niej w tego typu snach. Jeśli nie chcesz mieć więcej tego typu snów, spróbuj więcej świadomie myśleć o tym, co się Tobie wydarzyło. Spróbuj wewnątrz siebie Rozmawiać z osobą, która od Ciebie odeszła. Jest to jeden z najlepszych sposobów na zaakceptowanie śmierci drogiej nam osoby

Jeśli śni Ci się śmierć długa, męcząca, po której budzisz się nie tylko przerażony, ale też kompletnie wyczerpany oznacza to najprawdopodobniej tłumiony, paniczny Strach przed śmiercią. Zastanów się czy przynajmniej raz dziennie zdarza Ci się pomyśleć o śmierci swojej lub innych? Czy fascynują Cię informacje o śmierci wielu osób prezentowane w stacjach telewizyjnych? Czy ogarnia Cię czasem paniczny Lęk o swoje zdrowie, swój dobytek i życie Tobie najbliższych? Sny o śmierci są zazwyczaj projekcją właśnie takich niepokojów.

Sen o śmierci może również wyrażać Twoje pragnienie śmierci znanej Ci osoby. Jeśli masz wroga i pojawia się on w tym śnie, wytłumaczenie snu jest proste – gdzieś głęboko w Twoim wnętrzu czai się ukryta nienawiść do tej osoby oraz chęć by zniknęła na zawsze z Twojego życia. Nie lekceważ tych snów i spróbuj podjąć kroki, które mogłyby rozwiązać tę sytuację w pozytywny sposób.