Sen o płaczu odzwierciedla tęsknotę za miłością i bliskością. Jeśli śniło Ci się, że płaczesz to być może cierpisz z powodu samotności – może to być również pewnego rodzaju “samotność w związku” – polegająca na braku zrozumienia i oddalaniu się od siebie.

Płacz we śnie może być odbiciem tłumionego poczucia smutku i bezsilności. Być może warto otworzyć się na drugą osobę i powalczyć o miłość.

Sen o płaczu to także oczyszczenie, uwolnienie się od negatywnych emocji takich jak poczucie żalu, poczucie winy oraz tworzenie miejsca dla nowych, pozytywnych emocji.

Płacz oczywiście może być również wyrazem radości. Płacz jest pewnego rodzaju ekstremalną reakcją na różne bodźce. W przykrych sytuacjach, w których czujemy bezsilność i już nie dajemy rady płacz będzie czymś co pozwoli nam przez chwilę poużalać się nad sobą, a następnie(w większości przypadków) da nam siłę do tego żeby brnąć dalej. Natomiast w pozytywnych sytuacjach, gdy czujemy się zaskoczeni, gdy odebrało nam mowę, płacz będzie najszczerszą formą radości i wdzięczności.

Płakałeś z powodu drobnostek i nieznaczących spraw?

Może to wskazywać, że nie mówisz swoim bliskim o swoich drobnych problemach. Musisz się nauczyć mówić kiedy jest Ci źle, inaczej eksplodujesz i to w najmniej oczekiwanym momencie. Tłumienie w sobie emocji wpływa negatywnie na samopoczucie, dobry sen i relacje z bliskimi. Jeśli nie jesteś w stanie się przełamać, warto skorzystać z pomocy psychologa lub terapeuty.

Pozostańmy w kontakcie

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł udostępnij go na swoim Facebooku, żeby większa ilość osób mogła się z nim zapoznać. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania do tematyki tego wpisu daj nam znać w komentarzu. Natomiast jeśli interpretacje w tym wpisie nie pasują do Twojego snu, skorzystaj z wyszukiwarki interpretacji. Znajduje się ona w prawym górnym rogu naszego serwisu. Wystarczy wpisać element, uczucie lub zachowanie, które pojawia się w Twoim śnie. Na pewno odnajdziesz wiele różnych interpretacji, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć swój sen.