Według sennika online pacjent we śnie zwiastuje chorobę w rodzinie.

Motyw pacjenta w marzeniach sennych – znaczenie według sennika

Jeśli śniło Ci się, że to Ty jesteś pacjentem to zrób badania okresowe lub zwróć szczególną uwagę na swoje zdrowie. Jeśli śniło Ci się, że pacjentem jest ktoś z rodziny lub przyjaciel to Choroba może stać się utrapieniem kogoś w rodzinie. Pacjent we śnie może też utożsamiać chorobę, która rozwija się po kryjomu nie dając poważnych symptomów.

Nie należy traktować takiego snu jak czegoś nieuniknionego. Jest to raczej ostrzeżenie, że należy na poważnie zacząć traktować pewne sprawy w rzeczywistości. Nie zawsze będzie to dotyczyło bezpośrednio zdrowia. Mogą to być również kwestie, które wpływają na samopoczucie nasze lub naszych bliskich. Zaniedbywanie i pobłażliwe traktowanie tego aspektu jest w stanie niekorzystnie wpłynąć na bieg wydarzeń.

Przykładowe sny z motywem choroby i ich interpretacje

Czy widziałeś siebie chorego we śnie? Rozmowy i spotkania, w których wkrótce będziesz uczestniczył mogą być szczególnie nieprzyjemne. Niektórych ogarnie uczucie bezsilności i braku zrozumienia ze strony bliskich, co będzie prowadzić do dalszej izolacji od spraw rodzinnych. Zamykanie się ze swoimi problemami przed światem zewnętrznym może mieć na prawdę przykre konsekwencje. W niektórych przypadka skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego terapeuty będzie wskazane.

Miałeś sen, w którym odczuwałeś ból i niepokój? Nie przejmuj się. Może to świadczyć po prostu, że w rzeczywistości spałeś w niewygodnej pozycji. Niekiedy nasze najgorsze koszmary są skutkiem kiepskiego snu w nocy. Warto zadbać o odpowiedni materac i nie zapominać o prawidłowej temperaturze w pokoju. Te aspekty pomogą uzyskać Tobie spokojny i przyjemny sen.

A co mówi nam sen, kiedy widzimy w roli pacjenta osobę nam bliską? To może być szczególnie nieprzyjemna wizja. W przypadku naszej drugiej połówki sen może nam podpowiadać, że w rzeczywistości ukochana będzie potrzebować naszej pomocy. Możliwe również, że będziesz musiał pierwszy wyciągnąć pomocną rękę, dlatego bądź czujny i zwracaj uwagę na wszelkie niepokojące sygnały.