Nieszczęście we śnie może ukazywać się w różnych postaciach, między innymi w tragicznych, nagłych wydarzeniach jak własna śmierć, czy też nieoczekiwany wypadek.

Sen z motywem nieszczęścia

Sen o nieszczęściu zazwyczaj jest wyparciem przeżywanego na co Dzień lęku, który pojawia się albo na skutek problemów, albo jest przeżywany przez osobę z niewiadomych przyczyn. Nieszczęścia pojawiające się w snach może też być odzwierciedleniem przeżytej w przeszłości traumy, która wywołuje Lęki na poziomie podświadomym.

Nieszczęście we śnie może też być projekcją obaw związanych z przyszłością. Dotyczy to szczególnie osób zamkniętych w sobie oraz charakteryzujących się brakiem poczucia bezpieczeństwa. Jeśli jesteś osobą bojącą się tego jak będzie wyglądała Twoja przyszłość, sny w których zdarzają się nieszczęścia są wyparciem właśnie tych obaw.

Sen o nieszczęściu może przytrafić się również tym, którym ostatnio wydarzyło się coś, co spowodowało duże cierpienie. Może to być rozstanie z partnerem lub partnerką, ciężka choroba, upokorzenie itp. W tym przypadku sny o nieszczęściu są konsekwencją codziennych rozmyślań o tym, co się wydarzyło, wyraża też brak akceptacji tego, co dzieje się w życiu danej osoby.

Co jeszcze mówi sennik o nieszczęściu?

Niektórzy twierdzą, że taki sen, to zapowiedź przed szczęśliwym wydarzeniem. Nieszczęście manifestuje się w naszych snach jako element, który ma przygotować nas na przyszłość. Przyszłość, która oczywiście nie musi być taka ponura. Z każdym dniem uczymy się lepiej radzić sobie z niepowodzeniami. Chociaż teraz możesz czuć mrok, to ten sen potraktuj jako dowód, że świt wkrótce nastanie.

Dla niektórych sen może być oznaką przemęczenia w pracy oraz domu. Masz wiele spraw na głowie i żyjesz pod ciągłą presją. Jeżeli nie masz wpływu na sytuację w życiu zawodowym oraz prywatnym, to popracuj jak lepiej radzić ze swoimi emocjami. W tym celu możesz udać się po pomoc do psychologa lub zaplanować sobie wakacje w cichym miejscu. Warto zwrócić na uwagę, że sen nierzadko mają osoby, którzy mają szczególne trudności z wyrażaniem własnych emocji.