Jeśli śniła Ci się Niepełnosprawność lub Ty sam jako Niepełnosprawny to możesz odczytać ten sen jako przedstawienie pewnej części Ciebie samego, której nie lubisz. Może to być pewnego rodzaju słabość, która przeszkadza Ci w życiu.  I choć tego nie analizujesz na co dzień, daje Ci znać o sobie poprzez sny. W zależności od kontekstu, słabość ta może to dotyczyć sfery uczuciowej, zawodowej lub każdej innej, w której nie powodzi Ci się z powodu własnych ograniczeń. Sen o niepełnosprawności może być na przykład domeną kogoś, kto ma trudne życie uczuciowe ponieważ jego “niepełnosprawna” część może mieć problemy z zaufaniem lub poświęceniem. Sen o niepełnosprawności może też dotyczyć osób, które nie potrafią sobie ułożyć spraw zawodowych ponieważ bo np. boja się zmian lub podjęcia ryzyka.

Oczywiście “niepełnosprawność” ta , może dotyczyć wielu różnych aspektów. Dlatego tez warto pomyśleć jakie jeszcze symbole pojawiają się w Twoim śnie i przez ten pryzmat analizować sen o niepełnosprawności. Przy interpretacji snu dotyczącego niepełnosprawności należy wziąć pod uwagę różne aspekty. Osoby niepełnosprawne borykają się z różnego rodzaju niemożnością wykonywania różnych czynności itd. Twój sen może być powiązany z problemem w wykonaniu czegoś. Może być to związane z brakiem wiedzy jak tego dokonać lub strachem, blokadą psychiczną.

Niektóre interpretacje mówią również o osobach, które żyją w strachu przed diagnozą swojego stanu zdrowia. Mowa tu rzecz jasna o zdrowiu fizycznym. Śni im się, że popadają w niepełnosprawność i ich to przeraża, bo w życiu rzeczywistym może do tego dojść.

Niepełnosprawność jako ucieczka?

Niektórym również śni się niepełnosprawność w taki sposób, że np. uciekają przed czymś czego się naprawdę boją, ale nie są w stanie uciec w takim tempie jak naprawdę. Niektórzy w tej ucieczce czołgają się po ziemi. Może być to powiązane z strachem przed czymś. Niektórym śni się ucieczka przed wężami, dlatego bo rzeczywiście się ich boją, a innym może się śnić ucieczka dlatego bo chcą uciec przed czymś co dzieje się w ich życiu.