Sny o romansie są snami dramatycznymi, po których Człowiek budzi się często z poczuciem winy lub nieuzasadnionym poczuciem smutku.

Sen o romansie – co może oznaczać?

Sny o romansie są przeważnie projekcją skrywanego lęku przed byciem zdradzonym, szczególnie jeśli osoba nie czuje się pewna swojej pozycji w związku, przyszłości danej relacji, bądź też uczuć partnera lub partnerki.

Sen o romansie może być też przejawem skrywanych w mniejszym lub większym stopniu przed samym sobą skłonności ku zdradzie. Osoby mające sen o romansie, doświadczają często wyobrażeń samych siebie w innych związkach bądź też fantazjują na temat erotycznych scen ze znanymi sobie kobietami.

Sen o romansie może też być wyrazem kompleksu niższości. Może pojawiać się u osób ślepo zakochanych i oddanych swojemu partnerowi, które jednocześnie nigdy nie są do końca pewne stałości jego uczuć, stale sprawdzają uczciwość partnera i nigdy nie doświadczają pełnego zadowolenia z aktualnego związku.

Jak jeszcze romans może pojawiać się w marzeniach sennych?

Niektórzy śpiący nie powinni traktować takiego snu zbyt dosłownie, gdyż nie jest to wskazane. Taka wizja może mieć związek z Twoim zwiększonym popędem seksualnym albo nie mieć nic wspólnego z seksem, ani miłością.

Dla niektórych osób taki sen, może mieć podłoże zawodowe. Posiadanie kochanka we śnie może być symbolem chęci zmiany pracy lub kariery zawodowej. Być może jesteś zadowolony ze swojego życia prywatnego, ale to praca niekorzystnie wpływa na Twoje samopoczucie. Niekiedy możesz nie zdawać sobie z tego w pełni sprawy, dlatego warto przemyśleć swoje nastawienie.

Nie zawsze romans, który widziałeś we śnie będzie dotyczyć Ciebie. W niektórych przypadkach mogą dotyczyć Twoich znajomych bądź rodzinę. Złym znakiem jeśli widziałeś jak któryś z rodziców zdradza małżonka. Być może do snu zabrałeś swój lęk z rzeczywistości. Nastroje w domu się ochłodziły i czujesz dziwny nastrój kiedy przebywasz wśród mamy i taty. Martwisz się takimi sprawami jak kłótnie czy potencjalny rozwód. Pamiętaj, że Twoja interwencja nie jest wskazana. Twoi rodzice mogą zmagać się z innymi problemami przed którymi próbują Cię chronić. Wszystkiego się dowiesz w swoim czasie.