Lęk we śnie często odzwierciedla realny Lęk w prawdziwym życiu. Lęk jest emocją, reakcją głęboko zakorzenioną w naszych organizmach, towarzyszy ludziom od początku ich historii, w toku ewolucji mogły Zmieniać się jednie obiekty, na które reagujemy lekiem, choć i te w niektórych przypadkach nie uległy zmianie.

Jeśli miałeś sen o lęku lub zdarza się podczas snu odczuwasz lęk, bardzo ważne jest uświadomienie sobie czego w tym śnie boisz się naprawdę? Czy boisz się o siebie, swoje życie lub zdrowie? Jeśli tak, oznacza to, że mogłaś/mogłeś w ostatnim czasie dużą uwagę przywiązywać do swojego Ciała i zdrowia lub jesteś osobą hipochondryczną, skłonną wmawiać sobie różnego rodzaju choroby.

Jeśli boisz się o bliskich, męża/żonę, dzieci, przyjaciół być może jest to odzwierciedleniem Twoich obaw przed utratą dobrych kontaktów z nimi. Dotyczy to szczególnie osób, dla których relacje z innymi są najważniejszą częścią codziennego życia.

W snach można też odczuwać Lęki przed nie do końca realistycznymi zjawiskami, przedmiotami lub ludźmi. Jeśli po takim śnie budzisz się, a uczucie lęku nadal Ci towarzyszy, może to oznaczać, że Twoje ego broni się przed utratą swojej odrębności. Zdarza się tu często u osób, które ostatnio przeżyły załamanie samooceny lub pewności siebie.

Lęk wysokości we śnie należy interpretować jak strach przed działaniem. Być może brakuje Ci motywacji lub odwagi, żeby wykonać pierwszy krok. Jeśli nie jesteś w stanie realizować niektórych działań, to warto poprosić o pomoc znajomych oraz bliskich.

Często towarzyszy Tobie lęk podczas snu? Nie wahaj się, żeby skontaktować z wykwalifikowanym terapeutą. Być może masz zaburzenia lękowe, nad którymi warto uzyskać kontrolę.

Co oznacza sen, w którym ktoś Ci groził? Taki sen może być zapowiedzią sporów oraz konfliktów. W biznesie należy szczególnie uważać na konkurencję, a w życiu osobistym na dwulicowe osoby. Bądź czujny na miłe słowa i pochlebstwa, bo nie zawsze będą szczere.