Według sennika online sen o malowaniu włosów na czarno zapowiada zmiany życiowe poprzedzone refleksjami i przemianami wewnętrznymi.

Motyw malowania włosów na czarno w snach  

Może zdarzyć się, że osoba śniąca o malowaniu włosów na Czarny kolor postanawia zmienić postawę życiową podążając w kierunku religii i duchowości. Malowanie we śnie włosów na czarno może tez zapowiadać zmiany w nastawieniu do otoczenia takie jak nabycie większej pewności siebie czy oczyszczenie się ze złych emocji.

Wiele osób farbuje sobie włosy na taki „bardzo czarny” kolor, jako coś co ma przedstawiać ich mroczne i ciemne wnętrze. Farbowanie włosów często jest związane z rodzajem muzyki jakiej osoby słuchają, która wyraża ich wnętrze.

Jeżeli jesteś kobietą, a Twoją uwagę zwrócił czarnowłosy przystojny mężczyzna, uważaj na niego. Kobiety będą go kochać, a jemu będzie trudno im odmówić. Jeżeli widzisz psa z ciemną sierścią, bardzo możliwe, że Twojego futrzaka będzie czekać trudny okres w którym bedziesz musiała być dla niego szczególnie wyrozumiała.

Co jeszcze mogą oznaczać czarne włosy w marzeniach sennych?

Wielu osobom malowanie włosów na kolor czarny we śnie może kojarzyć się z próbą zakrycia czegoś. Często osoby starsze farbują swoje włosy gdyż ich prawdziwe włosy zaczynają zmieniać kolor na siwy. Statystycznie częściej to kobiety farbują włosy, jest to dla nich codzienność. Mężczyźni natomiast oprócz włosów na głowie, też czasami decydują się na pofarbowanie np. zarostu na twarzy.

Inną symboliką przedstawianą przez sennik online charakteryzują się włosy wyrwane. Jeśli śnią Ci się Włosy leżące na podłodze, lub człowiek, który wyrywa sobie Włosy z Głowy jest to Znak tragedii. Prawdopodobnie dotknęła Cię ona w niedalekim czasie. W wielu kulturach świata wyrywanie włosów następuje po najtragiczniejszych, najbardziej traumatycznych sytuacjach w życiu. Przykładem takiej sytuacji może być strata bliskiej osoby lub utracie honoru i godności. Jeżeli coś podobnego przytrafiło się Tobie, śniące Ci się włosy są symbolem przeżytej traumy. Jeśli sny będą się powtarzać powinnaś/ powinieneś podjąć konkretne kroki w celu zniwelowania psychicznego uszczerbku.