Krzyż we śnie jest symbolem religijnym, kojarzonym powszechnie z cierpieniem i religią katolicką. Krzyż pojawia się głównie w snach bardzo religijnych osób, które swoje życie podporządkowują religijnym autorytetom, często chodzą do Kościoła, a wolny Czas chętnie poświęcają na udział w akcjach organizowanych prze religijne fundacje i stowarzyszenia. W tym przypadku sen o krzyżu symbolizuje poświęcenie w Imię wyznawanych wartości, których źródłem jest religia.

Oczywiście nie wszyscy na świecie są katolikami. Niemniej jednak nawet osobom o innej wierze krzyż kojarzy się z wizerunkiem konającego Pana Jezusa. Wiele osób utożsamia swoje życie z drogą na Golgotę. Te 12 stacji, które Pan Jezus musiał przejść. Każda z nich była wielką męką. Osoby, które mają ciężko w życiu czynią z tego analogię. Uważają, że ich życie też jest taką męką. Czy jest to poprawne? Adekwatne? Nie nam to oceniać.

Należy jednak pamiętać o tym, że w obecnych czasach rzadko dochodzi do takich sytuacji jak za tamtych czasów. Dzisiaj istnieją prawa człowieka, różne organizacje, które tych praw bronią, a kiedyś tego nie było. Dziś wiadome jest, że każda osoba może mieć trudne zdarzenia w życiu, jest wiele różnych form pomocy z których można skorzystać. Każdy może udać się na grupę wsparcia, do psychologa, jeśli zajdzie taka potrzeba nawet do psychiatry. Wystarczy po prostu wyjść z domu i stawić temu czoło.

Krzyż jest również często spotykanym znakiem w snach u osób cierpiących. Sen o krzyżu jest próbą wyparcia trapiących ich, życiowych problemów, których rozwiązania mogą szukać w religii. Takie osoby mają zazwyczaj introwertywne temperamenty, charakteryzują się też skłonnościami do depresji.

Zainteresowała Cie treść tego artykułu lub masz jakieś pytania? Zapraszamy do pozostawienia komentarza. Jeśli nie udało Ci się odnaleźć odpowiedzi na Twoje pytania skorzystaj z naszej wyszukiwarki interpretacji, która znajduje się w prawym górnym rogu naszego serwisu. Pozwoli Ci ona wyszukać nie tylko w tytułach ale również w treści naszych artykułów.