Według sennika online sen o kocie podobnie jak sen o psie sporo mówi o śniącej osobie. Kot jest jednym z najinteligentniejszych stworzeń, dlatego sen o kocie symbolizuje jednak nie tyle Mądrość co spryt, chytrość, niezależność i skłonność do chodzenia własnymi drogami.

Symbolika kota w marzeniach sennych

Zgodnie z interpretacją sennika online sny o kocie mają zazwyczaj osoby pragnące własnej niezależności jednak z jakichś względów tej niezależności nie posiadające.

Kot we śnie występuje czasami u osób czujących się obarczonych relacją z partnerem lub partnerką. W senniku online możemy również Znaleźć interpretację snu o kocie, która mówi, że Koty we śnie są też domeną osób nie czujących się komfortowo w życiu zawodowym, sprzyjają poczuciu dziwnego „zniewolenia” bądź też „skrępowania” zobowiązaniami podjętymi w przeszłości. Takie osoby często marzą o uwolnieniu się ze wszystkich relacji z innymi osobami – zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

W końcu ostatnia symbolika kota we śnie według sennika online to chciwość i przebiegłość w prowadzonych interesach. Kot często pojawia się w snach u ludzi (szczególnie mężczyzn) nastawionych na materialistyczne osiągnięcia. Takie osoby o wiele mniej uwagi poświęcają swojemu życiu osobistemu bądź też uczuciowemu. Wówczas sny o kocie pojawiające się u takich ludzi są symbolem pragnienia posiadania jak największej ilości pieniędzy oraz zawodowego prestiżu.

Jak jeszcze można interpretować marzenia senne z kotami?

Rodzinna książka snów podaje taką interpretację – jeśli kot jest biały, to możesz spodziewać się opłacalnego zakupu, czarne zwierzę jest symbolem straty i marnotrawstwa. Jeśli widziała go niezamężna kobieta, spodziewaj się wkrótce nieoczekiwanego adoratora.

Sen w którym widzisz wiele kotów, które Cię otaczają – sygnał, że Twoi znajomi tylko stwarzają pozory przyjaźni. W rzeczywistości są absolutnie obojętni na Twój dobrobyt i zdradzą Cię przy najbliższej okazji.

Dorosły kot we śnie jest symbolem seksualności, a kocięta są oznaką samotności i bezradności. Łącząc te dwie interpretacje, można sądzić sen jako podświadome pragnienie miłości, ale także strach przed tym uczuciem.