Sen o końcu świata do domeną osób, które mają katastroficzne obawy i Lęk przed przyszłością. Koniec świata we śnie może też odzwierciedlać obawy śniącej osoby przed wydarzeniami, na które nie ma on wpływu. Sen o końcu świata często wyraża niepokój i brak poczucia bezpieczeństwa.

Jeśli śniłeś o końcu świata, to nie bój się, gdyż taki sen nie zwiastuje nadejście strasznych wydarzeń w prawdziwym życiu – apokalipsa, wojna czy epidemia. Najczęściej taki sen jest tylko wskaźnikiem stanu wewnętrznego. W Twoim życiu nastąpiły znaczące zmiany. Moralnie nie jesteś gotowy, aby podjąć decydujący krok, masz wątpliwości, niepewność, strach przed nieznanym. Szczegóły snu pomogą Ci odnaleźć dokładniejszą interpretację i zrozumieć dlaczego Ci przyśniła się wizja końca świata.

Sen o apokalipsie niekiedy wyjaśnia ważne, a czasami nawet tragiczne przeżycia z prawdziwego życia. Osoba czuje się bezradna, samotna, a obecna sytuacja życiowa jest postrzegana jako beznadziejna, nieprzewidywalna. Sen ujawnia strach przed popełnieniem błędu, który może okazać się fatalny w skutkach. Może obawiasz się niepowodzenia przy nadchodzącym egzaminie. Może masz kryzys w swoim związku i boisz się, że dojdzie do zerwania. Sen często poprzedza takie wydarzenia jak rozstanie, rozwód lub utrata bliskiej osoby.

Przeżywanie końca świata z punktu widzenia obserwatora jest znakiem pokoju i dobrobytu. Jednakże jeśli ucierpiałeś z powodu kataklizmu bądź zginąłeś, to wtedy potraktuj to jako ostrzeżenie o zbliżającej się chorobie, niepowodzeniach w życiu zawodowym oraz strat materialnych.

Jeśli przyśniła Ci się biblijna wersja apokalipsy w postaci powodzi, to zwiastuje to nadejściem korzyści i bogactwa. Jeśli wkrótce w prawdziwym życiu wybierasz się na wczasy rejsem lub podróż morską, to wyprawa okaże się być spokojna i bezpieczna.

Obserwowanie końca świata w formie globalnej powodzi jest znakiem nadejścia w rzeczywistości nagrody, na przykład w postaci łatwych pieniędzy. Wszystkie Twoje obecne przedsięwzięcia zostaną wkrótce pomyślnie ukończone.

Koniec świata w wyniku eksplozji jest symbolem oszustwa, rozczarowania, niezadowolenia z zachowania innych. Jeśli zostałeś we śnie okaleczony przez płomień bądź odniosłeś rany poprzez falę uderzeniową, to przepowiada to porażkę w biznesie, niezasłużone oskarżenia o rozpuszczanie plotek, bądź ktoś nadużywa Twojego zaufania.