Sen o inwazji odzwierciedla poczucie zagrożenia i podświadomą gotowość do ucieczki lub walki. Nie jest to zbyt dobry sen ponieważ obrazuje ciągłe Napięcie śniącego.
Jeśli śniła się Tobie inwazja militarna obcego państwa, to w wielu przypadkach jest to ostrzeżenie dla śpiącego, że nadchodzą nie najlepsze zmiany w życiu. Pewne sytuacje zakłócą Twój spokój rodzinny. W biznesie czeka Cię seria niepowodzeń, możesz zostać zwolniony z pracy lub ogarnie Cię zazdrość przez osiągnięcia swoich współpracowników. Swój materialny dobrobyt również możesz wkrótce stracić bądź zostanie Ci siłą odebrany.

Motyw inwazji w marzeniach sennych – co może przepowiadać?

Jeśli wojna toczy w granicach państwa przeciwko własnemu rządowi, to może być to zapowiedzią poważnych konfliktów rodzinnych, zbliżający się rozwód bądź utrata ukochanych. Może to również zwiastować zmiany nadchodzące wewnątrz Ciebie. Czekają Ciebie trudne decyzje, będziesz musiał komuś odmówić, zwolnić kogoś z pracy albo staniesz przed wyborem, gdzie będziesz mógł pójść łatwą drogą, ale niewłaściwą, złą, niemoralną bądź wybierzesz trudniejszą drogę dla siebie i swojej rodziny, ale w zgodzie z Twoimi przekonaniami i wartościami moralnymi. Wojna z własnym rządem może również zwiastować nadchodzącą chorobę u siebie bądź swoich bliskich.

Akcje militarne we śnie mają podwójne znaczenie w zależności od Twojego udziału w konflikcie. Jeśli zostałeś schwytany do niewoli lub zostałeś zabity, to wkrótce może dojść do walki w prawdziwym życiu, w której przegrasz. Uciekłeś z pola bitwy? W rzeczywistości, to może być oznaką tchórzostwa i ukrywaniem się przed swoimi problemami. Stawiasz czoła wrogom i uczestniczysz w pierwszych szeregach konfliktu? W rzeczywistości może to zwiastować, że czeka Cię sukces, nie ważne jaki problem Cię czeka.

Inwazja zakończona zagładą w naszych snach

Jeśli śni Ci się inwazja z udziałem broni masowej zagłady, w tym głowice nuklearne, to może to sugerować bezsilność w swoim życiu osobistym i zawodowym. W takiej sytuacji radzi się ukryć i przeczekać konflikt. Nie bierz bezpośredniego udziału w kłótniach i nie angażuj się w sprawy, na które nie masz wpływu.