Sen o hamulcu lub o hamowaniu bywa często symbolem naszych ograniczeń. Jeśli śniło Ci się, że jedziesz samochodem i hamujesz lub znajdujesz się w ruchu i nagle zwalniasz to może to oznaczać, że w realnym wykraczasz poza znane Ci schematy i czujesz w związku z tym podświadomy lęk.

Często zdarza się, że mamy wyobrażenie o tym co powinniśmy robić. Jak żyć, jakich zasad się trzymać i co jest właściwe a co nie. Przekonania te często wynosimy z domu lub z najbliższego otoczenia. Jeśli sen hamulcu przytrafił Ci się w okresie kiedy rozwijasz Skrzydła lub wiele się dzieje w Twoim życiu, warto się zastanowić, czy nie jest to podświadoma blokada, mówiąca ” tak nie wolno, tego nie wypada itd”. Może się zdarzyć, że pokonywanie barier lub wykraczanie poza dotychczas znane schematy napawa nas pewnym lękiem przed tym, co może się w konsekwencji wydarzyć. Ten Strach przed nieznanym może się objawiać poprzez sen o hamowaniu. Nasza podświadomość, która boi się skutków odważnych decyzji i zbaczania ze sprawdzonej ścieżki, mówi : “hamuj” dlatego też sen o hamowaniu warto potraktować jako pretekst do zastanowienia się nad swoimi decyzjami i ujarzmienia swoich lęków.

Warto zwrócić uwagę rodzaj transportu, w którym zwalnialiśmy. Samochód, który hamował po przekroczeniu dozwolonego limitu prędkości świadczy o odpowiedzialności, która Cię czeka. Taki sen mają często osoby wkraczające w rodzicielstwo. Opieka i wychowanie dziecka nie należy do łatwych zadań, dlatego wszelkie wątpliwości i obawy są jak najbardziej zrozumiałem. Inni taki sen mogą zobaczyć przed zmianą pracy lub kariery zawodowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go na swoim Facebooku! Jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w komentarzu. Postaramy się na nie odpowiedzieć.
Jeśli nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na pytania, które Cie zastanawiają, skorzystaj z wyszukiwarki interpretacji. Wyszukiwarka snów znajduje się w prawym górnym rogu naszego serwisu.