Drzewo we śnie jest symbolem dojrzałości, mądrości oraz wewnętrznego symbolu. Często ukazywany jest w literaturze jako symbol stałości i niezmienności.

Marzenia senne z drzewem – co oznaczają?

Jeśli śni się Tobie Drzewo targane przez wiatr prawdopodobnie skrywasz w sobie irracjonalne Lęki dotyczące własnej osoby. Takiego typu sen o drzewie przeżywają zazwyczaj osoby znerwicowane, pełne lęków i wypieranej agresji. Według jednej z głównych przedstawicielek psychoanalitycznej teorii Karen Horney Lęki u znerwicowanej osoby biorą się przede wszystkim z niepewności co do uczuć i oddania bliskich nam osób. Owe lęki, których wyrazem jest zaborcze zabieganie o uczucia bliskich nam osób wyrażane mogą być właśnie we snach o targanym przez wiatr drzewie.

Jeśli natomiast sen o drzewie, które stoi nieporuszone lub jest tłem do innych wydarzeń rozgrywających się we śnie, oznacza to że jesteś pewną siebie osobą o wysokiej samoocenie, która postrzegana jest przez innych jako pełna wewnętrznego spokoju persona. Jest to tym bardziej prawdopodobne jeśli we śnie pojawiają się mocne, silne korzenie drzew. Sen o drzewie w tym przypadku odzwierciedla siłę, dojrzałość i odpowiedzialność. Przy interpretacji snu w którym widzimy drzewo ważne jest również jego typ. Każde typ drzewa może oznaczać co innego.

Jak interpretować sny w zgodzie z sennikiem?

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów. Przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.

Zapraszamy do komentowania naszych artykułów oraz dzielenia się własnymi przemyśleniami. Jeśli masz sen, którego nie potrafisz samodzielnie zinterpretować daj nam znać w komentarzu lub w wiadomości na naszym facebooku – spróbujemy pomóc.

Powyższy opis snu nie jest wystarczający? Skorzystaj z wyszukiwarki snu w prawym górnym rogu strony.