Sen o czystości wyrażonej poprzez czyste pomieszczenie, czystą osobę lub po prostu czystą, pustą przestrzeń może mieć kilka znaczeń. Po pierwsze sen o czystości może wyrażać zamiłowanie do porządku, wręcz pedantyczność śniącego. Jeśli takiej osobie śni się Czystość to prawdopodobnie myślała Ona intensywnie o obowiązkach domowych i utrzymaniu swojego otoczenia w czystości, co miało swoje odbicie we śnie.

Sen o czystości jako bardzo ważna symbolika

Sen o czystości może dotyczyć osoby, która pragnie ?wyczyścić? swoje życie ? wówczas sen o czystości ma symboliczne znaczenie. Zapowiada on zmiany na lepsze, uleczenie się z problemów i pozbycie się niepotrzebnych rzeczy.

Zaczniemy zatem od końca – czystość jako zorganizowane życie. Wiele osób ma problem z organizacją czegokolwiek. Tak naprawdę wszędzie mają nieporządek. Nie posiadają żadnego planu na życie. Każdy dzień zlatuje godzina po godzinie bez żadnego pomysłu. W ten sposób uciekają godziny, dni, miesiące i lata.

Dlaczego organizacja jest tak ważna? Dzięki temu, że raz w tygodniu usiądziemy sobie z herbatą i spiszemy co chcemy zrobić w tym tygodniu, możemy zrobić o wiele więcej rzeczy niż gdybysmy robili to bez przygotowania. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest brak konieczności pamiętania czegokolwiek. Wielokrotnie pewnie zastanawiasz się „zrobiłem już wszystko? Na pewno o niczym nie zapomniałem?”. Spisanie kilku rzeczy w kalendarzu niweluje konieczność pamiętania. Gdy musimy pamiętać nigdy tak naprawdę nie odpoczywamy, ponieważ zastanawiamy się czy nic nam nie umknęło itd. Warto spróbować 🙂

O czym jeszcze może mogą mówić nam sny z motywem czystości?

Kolejną kwestią jest czystość jako ogarnięcie wszystkiego wokół siebie. Jako ludzie jesteśmy zapominalscy i leniwi. Często zapominamy czegoś odłożyć na swoje miejsce i rzucamy gdzie popadnie. Często również zapominamy zmyć, odkładamy jedynie naczynie na drugie naczynie. Tak właśnie tworzy się nieporządek. Potem jak tego wszystkiego się nagromadzi to nam się kompletnie nie chce nic robić, ponieważ wydaje nam się tego tak dużo, że boimy się, iż posprzątanie tego zajmie nam cały dzień. A któremu leniowi chciałoby się spędzić jeden z dwóch wolnych dni w tygodniu (sobotę) na sprzątaniu? Przecież jutro będzie niedziela i już będziemy myśleć poniedziałku 🙂

Dlatego właśnie warto pamiętać o tej czystości i na bieżąco ogarniać swoje otoczenie 🙂