Ze względu na to, że sny o cmentarzu wywołują ogromne wrażenie na śniących osobach, wiele senników poświęca im szczególną uwagę.

Co oznacza symbol cmentarza w Twoim śnie?

Według sennika online sen o cmentarzu, wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu, nie zapowiada śmierci. Cmentarz we śnie ma znaczenie bardziej metaforyczne. W tym wypadku sen o cmentarzu symbolizuje nadchodzącą zmianę – stare będzie musiało ustąpić nowemu. Coś się wypali, zakończy, ulegnie destrukcji i zapomnieniu na rzecz czegoś nowego.

Sen o cmentarzu jasno i wyraźnie wskazuje, że koniec jest nieunikniony. Próby wskrzeszania tego co chyli się już ku rozpadowi raczej nie przyniosą rezultatu.

Sennik online interpretuje to marzenie senne jako przeszłe wydarzenia, wypalone relacje interpersonalne. Wytarte schematy myślenia czy postępowania, które warto pożegnać bez żalu i zwrócić się w stronę tego co przyniesie przyszłość. Sennik online mówi, że Cmentarz we śnie zapowiada, iż przyjdzie nam wkrótce budować coś zupełnie nowego, ale by ten proces mógł nastąpić musimy najpierw pogodzić się ze stratą. Nasz sennik w swej interpretacji snu o cmentarzu skupia się na procesie odrodzenia. Odnowa nie przyjdzie od razu, na każdą istotną i w pełni dokonaną zmianę potrzebny jest określony czas. Pewne jest jednak to, że przyjdzie taki moment, w którym patrząc na nasze życie wstecz zrozumiemy, że gdyby nie ta właśnie strata, nie bylibyśmy w stanie dalej się rozwijać i przejść do kolejnego etapu naszego życia. Według sennika online rozwój to nieustannie zachodzące zmiany, to dzięki nim stajemy się mądrzejsi, wrażliwsi, bardziej otwarci na świat, lepsi. Jeśli więc widziałeś we śnie cmentarz to może zastanów się, czy nie warto spojrzeć z nadzieją na to co nas czeka bez względu na to jak bardzo przywiązani byliśmy do tego co odchodzi.

Jak interpretować sny o cmentarzach?

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów, przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.