Ciała we śnie znaczenie | Sennik Online

Nasze sny mogą być przyjemne lub zmieniać się w koszmary. W gronie tych drugich bez wątpienia znajdują się sny, w których pojawiają się ludzkie ciała. Takie marzenia senne mogą mieć różne interpretacje w zależności od tego, w jakim kontekście widoczne jest ciało  i do kogo należy. Warto zastanowić się nad tym, jaki ukryty przekaz niesie za sobą taka wizja oraz jak może to wpłynąć na nasze życie. Zapraszamy do analizy przykładowych snów z symboliką ludzkiego ciała.

Sen z motywem ludzkiego ciała – znaczenie

Ludzkie ciało może być obecne w naszych snach w bardzo różny sposób. Jeżeli widzimy piękne i zadbane ciało, które pozbawione jest ubrań, to jest to bardzo dobry znak. Taki widok nawiązuje do zysków materialnych oraz oznacza, że śpiąca osoba cieszyć się będzie dobrym zdrowiem przez lata. Ciekawe znaczenie można przypisać snom z widokiem rosnącego ciała. Jeżeli przytrafią się one kobietom, to sen ten wskazuje na potencjał zajścia w ciążę lub otrzymania dodatkowej gotówki. Młodsze dziewczyny mogą odczytywać takie marzenia senne jako pojawienie się w niedalekiej przyszłości silnego uczucia. U mężczyzn taki sen najczęściej odnosi się do zwiększenia zasobów finansowych.

Przykłady snów z motywem ciała

Nieco inne znaczenie będą miały sny, w których ciało się kurczy. Taki znak warto potraktować jako potrzebę zaciśnięcia pasa. Możliwe, że w najbliższej przyszłości zasoby finansowe śpiącej osoby się skurczą. Może to być związane z redukcją wynagrodzenia, utratą stałego dochodu lub nietrafioną inwestycją. W niektórych przypadkach sen ten odnosi się bezpośrednio do zdrowia osoby śpiącej. Warto mieć się na uwadze, aby nie zachorować, ponieważ zmagania z chorobą będą długie i wyczerpujące.

Jak jeszcze ciało może pojawiać się w naszych snach?

Widok grubego ludzkiego ciała to zły znak, ponieważ zapowiada on śmiertelną chorobę u kogoś bliskiego doznanie ciężkich strat. Te ostatnie mogą dotyczyć sfery materialnej, duchowej lub utraty przyjaciół. Poprzez pojawienie się zabrudzonego ciała we śnie, nasza podświadomość wskazuje nam na wyrzuty sumienia, która nami targają. Zranione ciała to kolejny sygnał, że warto zacisnąć pasa, bo sytuacja ekonomiczna może ulec pogorszeniu z dnia na dzień. W ten sposób można interpretować podstawowe sny z widokiem ciała.