Sen o żołnierzu lub byciu żołnierzem jest domeną mężczyzn. Postać żołnierza często kojarzona jest z pojęciem siły, a nawet przemocy. Śni się zazwyczaj mężczyznom przywiązującym dużą uwagę do siły swojego ciała.

Żołnierz może śnić się też osobom spotykającym się na co Dzień z przemocą domową. W takich przypadkach jest symbolem porządku i chęci uporządkowania domowego życia. W takich przypadkach żołnierz we śnie pojawia się najczęściej w snach kobiet, najczęściej ofiar domowej przemocy.

Sen o żołnierzu może się przytrafiać mężczyznom zdecydowanym lub nawet władczym i apodyktycznym. W snach takich osób żołnierz we śnie pojawia się jako symbol szybkiego i zdecydowanego działania, które jest obrazem tego w jaki sposób dana osoba chce podejmować decyzje.

Śnienie o żołnierzu może oznaczać, że ​​szukasz ochrony i bezpieczeństwa. Prawdopodobnie teraz masz trudny okres w swoim życiu. Radzi się, aby skorzystać z pomocy przyjaciół i rodziny. Potrzebujesz tego teraz bardziej niż kiedykolwiek.

Miałeś sen, w którym nosisz mundur wojskowy? W prawdziwym życiu, ktoś oczekuje na Twoją pomoc. Obserwuj uważnie, gdyż osoba, która potrzebuje Twojej pomocy może nie powiedzieć Ci tego wprost.

Dla innych bycie żołnierzem we śnie może mieć całkiem inne znaczenie. Niekiedy taki sen się objawia dla osób, którzy są dręczeni przez poczucie winy, np. z powodu oszukania swoich przyjaciół.

Jeśli we śnie jesteś rekrutem, to może to oznaczać, że jesteś na progu spełnienia swoich marzeń. Nie przegap tej chwili.

Miałeś sen, w którym chciałeś zostać żołnierzem? Nie zawsze jest to dobry znak. Dla niektórych osób taki sen zwiastuje nieszczęście w niedalekiej przyszłości. Chęć zostania żołnierzem, to też przypomnienie jak ważne jest wytrwałość i lojalność.

Czy śniło Ci się, że miałeś wyższy stopień wojskowy i żołnierz oddaje Ci honory? Może to oznaczać, że wkrótce zostaniesz awansowany albo zarząd doceni Twoją ciężką pracę. Taki sen również zwiastuje docenienie przez przyjaciół oraz bliskich.