Blok we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Nasze sny to skarbnica wiedzy o nas samych, a także różnego rodzaju symboliki. Występują w nich różne elementy, które nawiązują do codziennego życia. Jednym z nich może być blok mieszkalny. Co tego typu sen oznacza i jak go interpretować? Odpowiedź na to może być bardzo różna. Wiele zależy od tego, w jakim kontekście występuje blok, w jakim jest stanie i w jakim momencie swojego życia jesteś. Sprawdź, co mógł oznaczać twój sen z widokiem bloku mieszkalnego.

Blok mieszkalny we śnie – podstawowa symbolika

Bloki widziane we śnie symbolizują określoną konstrukcję. Pod tym kątem ich podstawowa symbolika jest zbieżna z wieloma innymi budynkami. Zazwyczaj metaforycznie odnoszą się do naszego życia i tego jak jest zbudowane oraz prowadzone. Blok nawiązuje do życiowych doświadczeń, tradycji i panujących obyczajów, czy też określonej percepcji zmysłowej. Z drugiej strony może również odnosić się do twojego charakteru, sposobu postępowania, a także marzeń i nadziei. Również tych ukrytych głęboko w podświadomości. Zapamiętaj z takiego snu jak najwięcej, a dowiesz się, co on oznacza.

Popularne sny z motywem bloku mieszkalnego

Interpretacja snu zależy m.in. od tego jaki blok widzisz. Jeżeli to wysoki wieżowiec, to może to oznaczać twoją drogę do sukcesu życiowego, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Choć jest ona długa i trzeba pokonać w niej wiele schodów, czyli trudności, to jednak końcowy wynik jest tego wart. Przeciwne znaczenie mają niskie bloki mieszkalne. Wówczas mogą one sugerować twoją życiową frustrację z osiągniętego statusu społecznego lub rozczarowanie popełnionymi w niedalekiej przeszłości błędami.

 

Inne znaczenia mają sny, w których widzisz piwnicę w bloku. To informacja o tym, że osoba śpiąca jest nieświadoma tego, co dzieje się wokół niej. Być może ktoś knuje wobec ciebie, dlatego warto się mieć na baczności. Kuchnia w bloku mieszkalnym to nawiązanie do dobrej kondycji fizycznej śpiącej osoby oraz tego, że cieszy się szacunkiem kobiet w swoim otoczeniu. Sen odnosi się do matki, siostry, czy też żony.

Jak jeszcze blok może pojawić się w twoim śnie?

Ciekawą interpretację mają marzenia senne, w których widzisz budowę bloku. To sygnał, że dobrze prowadzisz swoje życie i osiągniesz w nim wiele sukcesów. Nie zbaczaj z obranej drogi. Gdy widzisz już ukończony, lecz świeżo oddany budynek, to informacja, że otrzymasz atrakcyjną okazję do zarobku. Nie przegap jej, ponieważ niewielkim kosztem poprawisz swoją sytuację materialną i status społeczny. Sen ten ma bardzo pozytywne znaczenie. Wiele bloków widzianych na osiedlu to znak, że otaczasz się fałszywymi ludźmi. Po takim śnie sprawdź dokładnie to, z kim na co dzień przebywasz. Być może trzeba będzie przeprowadzić w twoim otoczeniu dodatkową selekcję.