Jeśli śniło Ci się, że jesteś biedny, cierpisz z powodu niedostatku to może to oznaczać, że na co Dzień za bardzo martwisz się o pieniądze. Sen o niedostatku sygnalizuje, że podchodzisz do pieniędzy w negatywny sposób ponieważ postrzegasz je jako coś czego ciągle brakuje i nie zaspakaja Twoich potrzeb, powodując w konsekwencji ciągłe napięcia. Sny, w których widzisz siebie jako biedaka warto potraktować jako sygnał przestrzegający przed takim myśleniem i raczej starać się zmienić tok myślenia na pozytywny – postrzegając pieniądze jako rzecz nabytą. Pieniądze do nas przychodzą i odchodzą, pomagają utrzymać bezpieczeństwo ale nie powinny powodować, że w ciągłej obawie o ich brak czujemy się zagrożeni

Śniło Ci się, że rodzina żyje w skrajnym ubóstwie – taki sen przynosi znaczące korzyści. Również rodzina w potrzebie zwiastuje szczęśliwy czas.

Jeśli Ci się śniło własne ubóstwo – powodzenia z niebezpiecznymi przedsięwzięciami. Możliwe jest także zwiększenie wynagrodzenia lub uzyskanie nieoczekiwanych zysków.

Jak wygląda ubóstwo w domu lub mieszkaniu? Sennik mówi: nie macie możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb: zarówno materialnych, jak i emocjonalnych.

Ubóstwo w domu oznacza: śniący musi zdać sobie sprawę z problemów swojego środowiska. Taka sytuacja w domu wskazuje, że zbliża się okres niepokoju, rozpaczy.

Sen, ponury, który dzieje się w ciasnym mieszkaniu? Realizacja dochodowego biznesu bądź projektu napotyka przeszkody i trudności. Ale z należytą wytrwałością śpiącego wszystko jest do pokonania.

Ubóstwo, mieszkanie komunalne, wielu sąsiadów we śnie: wydarzenia, które dadzą osobom postronnym możliwość ingerowania w życie śniącego, mogą wkrótce nastąpić.

Interpretacja snu zależy od szczegółów:

  • być biednym – poprawienia samopoczucia;
  • być biednym w dobrobycie – stracić swoją pozycję;
  • aby zobaczyć ubóstwo rodziców – czekasz na straty materialne lub moralne;
  • osoby postronne – wkrótce zwrócą się do śniącego o pomoc;
  • krewni – poniosą jakąś stratę;
  • przyjaciel – są straty, niepokoje;
  • córka – przed nieszczęściem;
  • dawać jałmużnę – czas zmienić rzeczywiste okoliczności, ponieważ są bardzo irytujące.