Sen, w którym pojawia się motyw awantury najczęściej jest odzwierciedleniem złych emocji, które żywimy do kogoś lecz nie możemy lub nie chcemy wyrazić. Szczególnie osoby, które spotkała jakaś krzywda lub cos przykrego ze strony innych ludzi widzą siebie we śnie jako awanturnika. W ten sposób oczyszczają swój umysł. Sen o awanturze pomaga wyrzucić negatywne emocje dzięki czemu śniąca osoba odzyskuje spokój i pozbywa się nagromadzonych emocji.

Sen ten zapowiada kłopoty w rodzinie oraz w pracy. Dla niektórych osób nawet pozornie najdrobniejsza rzecz może wyzwolić konflikt. Sennik radzi, żeby nie trzymać gniewu w sobie i mówić od razu co się nie podoba. Tłumienie w sobie nienawiści, nieważne jak uzasadnionej, może doprowadzić do nieszczęścia i smutku.

Widziałaś jak ktoś inny awanturuje się we śnie? Jest to znak, że podejmujesz właściwe decyzje finansowe. Starasz się nie ulegać pokusom i coraz lepiej idzie Ci zarządzanie pieniędzmi. Powstrzymywanie się od impulsywnych wydatków umożliwi Tobie zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, które będziesz mogła wydać na wymarzone wakacje.

Dla niektórych taki sen, to także zapowiedź poprawiającej się produktywności w prawdziwym życiu. Otrzymasz okazję na zrealizowanie swoich długo odkładanych planów. Doda Ci to energii i siły, żeby zaplanować kolejne cele na najbliższą przyszłość. Pamiętaj także, żeby nie pracować za dużo i poświęcać czas swoim najbliższym i na odpoczynek.

Kobieta, która się kłóci z inną kobietą we śnie może wskazywać na konflikt emocjonalny. Dla mężczyzny może być to dylemat, którą kobietę powinien wybrać. Dla kobiety może to być oznaka niskiej samooceny i braku zaufania. Jeśli jesteś w związku z drugą osobą należy pamiętać, że komunikacja jest podstawą każdej udanej relacji. Jeśli nie jesteście w stanie ze sobą szczerze rozmawiać, to zastanowić się należy czy Wasza relacja ma sens.

Awantura dwóch mężczyzn wskazuje na lęk i potrzeby wypowiedzenia własnych myśli. Prawdopodobnie czujesz się, że nie masz osoby, która chętnie Cię wysłucha.