Akompaniować we śnie zapowiada łatwość we współdziałaniu z innymi ludźmi. Jeśli śniło Ci się, że akompaniujesz to znaczy, że w najbliższym czasie Twoje działania okażą się pomocne dla innych. Jeśli śniło Ci się, że ktoś akompaniuje Tobie to znaczy, że współpracownicy, podwładni lub kontrahenci będą tak postępować aby wesprzeć Cię w osia gięciu celu.

Akompaniament w muzyce oznacza współpracę dwójki osób, na przykład pianisty i skrzypka. Może być to oczywiście większe grono, nawet zapewne można by w niektórych przypadkach uznać, że orkiestra jest takim “akompaniamentem” dla artysty. W przypadku interpretacji takiego snu z akompaniamentem trzeba wziąć pod uwagę to ja jak te “dwa człony” ze sobą współpracuje. W przypadku układu fortepian i skrzypce często zdarza się tak, że fortepian jest takim dodatkowym tłem dla skrzypiec. Zdarza się tak, że np. skrzypek popełni błąd, pomyli się. Czasami ktoś zapomni jakiegoś fragmentu lub któryś fragment pomyli. W takim przypadku artyści muszą “się łapać”. Jeden drugiego musi odnaleźć i dołączyć do niego. Nie można przecież w przypadku pomyłki zatrzymać się, spojrzeć na publiczność i zrobić głupią minę. W takich przypadkach bardzo ważna jest improwizacja.

Co ciekawe, w większości przypadków publiczność, która przyszła na koncert nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że coś poszło nie tak.

Jak akompaniament ma się do snu?

Zapewne zastanawiasz się co to może oznaczać dla Ciebie. Ano bardzo możliwe, że brakuje Ci kogoś, z kim mógłbyś tak współpracować. U muzyków płynność i improwizacja wynika z wielu lat ćwiczeń, zatem jak Ty masz np. współgrać ze swoim przyjacielem? Przecież nie ma żadnej szkoły przyjaźni. Nad muzykiem najczęściej stoi nauczyciel, który wytłumaczy, nauczy a czasami nakrzyczy. Natomiast nie ma nauczycieli, którzy powiedzą “tu źle zrobiłeś, to musisz poprawić”, współgrania z innymi ludźmi musimy nauczyć się sami.

Bardzo ważne żebyś rozmawiał ze swoimi bliskimi. Wszystko zawsze można przegadać, każdy konflikt.