Zła macocha we śnie znaczenie | Sennik Online

Zła Macocha we śnie może zapowiadać, że będzie Ci towarzyszyć gorsze samopoczucie spowodowane czyimś zachowanie bądź negatywnym wpływem.

Macocha występująca w naszych marzeniach sennych praktycznie zawsze wróży nieszczęście i pecha. Symbol ten może wskazywać także na zachwianie równowagi w życiu osobistym.

Widok macochy w śnie może świadczyć o trudach i problemach życia osobistego oraz tych związanych macierzyństwem, ale nie tylko. Często jest on symbolem trudnych relacji z własną matką. Jest to odpowiedni moment na to, aby wyjaśnić sobie wszelkie niedomówienia i zażegnać spory. Podczas rozmowy postaraj się zachować spokój, okaż swojej mamie odrobinę wyrozumiałości i ciepła!

Jeżeli przyśniła Ci się kłótnia spowodowana przez macochę, oznacza to, że zostaniesz zmuszony do realizowania cudzych potrzeb oraz zachcianek. Pamiętaj, abyś nie bał przeciwstawiać się innym, inaczej w dalszym ciągu ludzie będą wykorzystywać Twoje dobre serce oraz bojaźliwość. Kiedy w marzeniu sennym dzielisz łóżko z macochą, wieszczy to rodzinne nieporozumienia, kłótnie i spory. Sen, w którym pojawia się martwa macocha, jest usposobieniem wewnętrznego niepokoju, braku pewności oraz rozterek, które w życiu realnym uniemożliwiają śniącemu normalne funkcjonowanie, a także negatywnie wpływają na jego samopoczucie.

Kiedy we śnie macocha źle Cię traktuje, może to świadczyć o przykrych doświadczeniach z przeszłości, a w szczególności z okresu dzieciństwa. Symbol ten zazwyczaj pojawia się w marzeniach sennych osób, które nie zaznały matczynej miłości. Jeśli we śnie macocha podniosła na Ciebie rękę lub uderzyła Cię, wskazuje to na silny stres oraz lęk, jaki towarzyszy Ci na co dzień. Niekiedy symbol ten informuje o tym, że śniący już wkrótce poniesie konsekwencje swoich złych występków.

Jeśli w marzeniu sennym macocha jest miła i uśmiecha się do Ciebie, to sen potraktuj jako pozytywną wróżbę. Symbol wróży pomyślność, powodzenie i szczęście w interesach.