Obraza we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Gdy w naszych snach pojawi się motyw obrazy, to warto zastanowić się nad tym, co on oznacza. Wpływ na interpretacje snu ma przede wszystkim to, czy my jesteśmy osobą obrażającą, czy obrażaną. Nie bez znaczenia jest także to, kto nas obraża. Prawidłowa interpretacja snu pozwoli na podjęcie właściwych decyzji w życiu oraz sprawi, że będziemy lepiej na nie przygotowani. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma popularnymi przykładami snów, w których pojawia się motyw obrazy.

Być obrażanym – znaczenie senne

Najpopularniejszym snem o tej tematyce będzie ten, w którym to my jesteśmy przez kogoś obrażani. Jeżeli obraża nas dziecko, to warto ten sen potraktować jako dobrą wróżbę. Świadczy on o tym, że w niedalekiej przyszłości rozwiążemy problem lub z powodzeniem zakończymy długi projekt. Sen ten może odnosić się także do potencjalnej wygranej na loterii. Jeżeli nie znamy osoby, która nas obraża we śnie, to może to być zapowiedzią problemów zawodowych. Wówczas warto wystrzegać się pochopnych decyzji i ryzykownych zachowań biznesowych. Bycie obrażanym przez dorosłą osobę we śnie może symbolizować rozstanie.

Sny o obrażaniu kogoś – ogólnie

Negatywne znaczenie będą miały sny o obrażaniu kogoś. W ten sposób nasza podświadomość chce nas przestrzec przed zbliżającymi się porażkami życiowymi. Mogą być one związane z naszym życiem prywatnym i nieudaną miłością. Alternatywnie odnoszą się również do naszej sytuacji zawodowej. Taki sen może być zwiastunem fiaska ważnego projektu, a w skrajnych przypadkach nawet utraty zatrudnienia. Obrażanie kogoś we śnie to także nawiązanie do popełnianych błędów w relacjach międzyludzkich. Ich następstwa mogą być dla nas bardzo przykre.

Obrazić się na kogoś – co to oznacza we śnie?

W snach można także obrazić się na kogoś. Jeżeli śni nam się sytuacja, w której jesteśmy obrażeni na kogoś bliskiego, to powinno to nas zaniepokoić. Sen ten może być interpretowany jako zapowiedź utraty bliskiej osoby. Utrata rozumiana jest przede wszystkim jako rozstanie, choć w skrajnych przypadkach może być interpretowana również jako śmierć. Gdy obrażamy się na kogoś obcego to zapowiedź naszych tłumaczeń w przyszłości. Możliwe, że w sferze prywatnej i zawodowej będziemy musieli tłumaczyć się z podjętej decyzji i jej skutków, które są negatywne.