Sny o niewierności są snami dramatycznymi, po których Człowiek budzi się często z poczuciem winy lub nieuzasadnionym poczuciem smutku.

Znaczenie snów o niewierności

Sny o niewierności są przeważnie projekcją skrywanego lęku przed byciem zdradzonym, szczególnie jeśli osoba nie czuje się pewna swojej pozycji w związku, przyszłości danej relacji, bądź też uczuć partnera lub partnerki.

Sen o niewierności może być też przejawem skrywanych w mniejszym lub większym stopniu przed samym sobą skłonności ku niewierności. Osoby mające senne wizje, zawierające sceny niewierności, doświadczają często wyobrażeń samych siebie w innych związkach bądź też fantazjują na temat erotycznych scen ze znanymi sobie kobietami.

Sen o niewierności może też być wyrazem kompleksu niższości. Może pojawiać się u osób ślepo zakochanych i oddanych swojemu partnerowi, które jednocześnie nigdy nie są do końca pewne stałości jego uczuć, stale sprawdzają uczciwość partnera i nigdy nie doświadczają pełnego zadowolenia z aktualnego związku.

Dla młodej dziewczyny, sen taki zapowiada przyjemne oraz łatwe relacje z mężczyznami. Masz szanse przeżyć cudowną historię miłosną z wymarzonym partnerem. Dla zamężnej kobiety, która widzi zdradę, sennik przewiduje dylemat. Staniesz przed trudnym wyborem, gdzie będziesz musiała wybrać pomiędzy obowiązkami, a spełnieniem swoich najskrytszych pragnień.

Co jeszcze oznacza pojawienie się motywu niewierności w Twoich snach?

Śniło Ci się, że niezamężna kobieta zdradziła swoją ukochaną osobę? W prawdziwym życiu zataisz niektóre wydarzenia przed swoim partnerem, kierując się dobrymi intencjami, ale to kłamstwo zwróci się przeciwko Tobie.

Śniło Ci się, że uprawiałaś seks ze swoim byłym partnerem? Taki sen symbolizuje brak zadowolenia z obecnego związku. Być może brakuje Ci stabilności lub wkraczasz w nowy etap życia. Szczególnie taki sen mogą mieć osoby przed ślubem lub spodziewających się narodzin dziecka.

Taki sen nie zawsze manifestuje problemy w życiu osobistym. Osoby, które mają problemy w pracy lub ich rozwój kariery utknął w miejscu, mogą mieć sny z motywem niewierności oraz zdrady. Warto wziąć urlop i odpocząć od obowiązków zawodowych, żeby lepiej przemyśleć swoją przyszłość.