Według sennika online sen o menstruacji może mieć kilka interpretacji w zależności od tego jakie niesie ze sobą przesłanie.

Kobieca menstruacja jako symbol senny 

Menstruacja będąc tak ważnym elementem kobiecości i kobiecego życia ma również ogromne znaczenie symboliczne we śnie. Dlatego sen o menstruacji przede wszystkim odnosi się do kobiecości i do kobiecego świata często niedostępnego i niezrozumiałego dla mężczyzn. Menstruacja jest również końcem cyklu miesięcznego, który wiele mówi o płodności kobiety, określa ją jako potencjalną matkę. Tak więc Menstruacja będąc tak ważnym elementem kobiecości najczęściej pojawia się we kobiecych snach.

Pierwsze znaczenie snu o menstruacji według sennika online to metafora do kobiecości i możliwości poczęcia dziecka. Kobieta, która śni o tym że ma menstruację jest podświadomie gotowa na Dziecko i ma predyspozycje by być wspaniałą matką. Sen o menstruacji w tym wypadku również odnosi się do cech kobiety. Mogą one w najbliższym czasie silniej prezentować się w jej usposobieniu. Kobieta śniąca o menstruacji może być bardziej opiekuńcza, empatyczna, cierpliwa, wrażliwa, uczuciowa i emocjonalnie nastawiona do świata.

Menstruacja jako symbol płodności w snach 

Według sennika online Menstruacja jako domena kobiet i symbol płodności jest manifestacją kobiecej siły. Sen o menstruacji może być domeną kobiety odnajdujące siłę w swojej kobiecości. Zdającej sobie sprawę, że to kobiety dają życie, wychowują dzieci. Wiedzą, że matka to symbol największej miłości i mocy sprawczej. Dlatego też Menstruacja to symbol kobiety świadomej, spełnionej i emanującej kobiecością.
Sennik online wyróżnia również inną symbolikę snu o menstruacji. Menstruacja jako uwieńczenie cyklu, w którym nie doszło do poczęcia może odnosić się do wybaczenia i oczyszczenia. Cykl menstruacyjny jest tu pewnego rodzaju metaforą do związku emocjonalnego ? najpierw rodzi się uczucie i Nadzieja na stworzenie czegoś wspaniałego, a kiedy nie udaje się osiągnąć celu następuje zakończenie cyklu poprzez oczyszczenie. Często wiec oczyszczenie uczuciowe, zupełne wybaczenie, pożegnanie się z żalem i złymi emocjami, które żywimy do innych ludzi, najczęściej do byłego partnera są symbolizowane we śnie jako menstruacja.

Menstruacja to także ból związany z byciem kobietą. Sen o bolesnej menstruacji może wyrażać problemy z akceptacją kobiecych cech, poczucie winy lub nawet odrzucenie kobiecości. Kobiety śniące o menstruacji przynoszącej ból często bywają niedoceniane przez partnerów lub rodziców, mają podświadome przekonanie że kobieta jest skazana na ból. Kobiety, które nie potrafią przekuć swoich kobiecych cech takich jak słabość, wrażliwość i emocjonalność w silną stronę często borykają się z bolesnymi miesiączkami nie tylko we śnie ale i na jawie.

Czy mężczyźni mogą śnić o menstruacji?

Mężczyźni o wiele rzadziej śnią o menstruacji. Jeśli jednak przytrafi im się sen pokazujący kobietę podczas menstruacji to często symbolizuje on proces pełnej akceptacji swojej kobiety. Mężczyzna, który zaakceptował w 100 procentach swoją partnerkę, z wszystkimi jej wadami i zaletami przyjmując nie tylko to co piękne ale również i to co ?nieczyste?, może się spodziewać , że osiągnie spełnienie w związku.