Szukając nowego domu, niekoniecznie trzeba zwracać wzrok ku wielkim metropoliom. Sporo do zaoferowania potencjalnym mieszkańcom mają nieco mniejsze ośrodki miejskie, gdzie również rozwija się gospodarka i można znaleźć dobre zatrudnienie. Przykładem są Kielce.

Kielce leżą w Górach Świętokrzyskich. Są liczącym 200 tys. mieszkańców miastem na prawach powiatu, pozostającym stolicą Województwa Świętokrzyskiego. Historycznie przynależały do Małopolski, ale bywają również klasyfikowane jako jedno z najważniejszych miast Podkarpacia jako regionu. Jako centralny ośrodek aglomeracji kieleckiej, stanowią regionalne centrum gospodarcze, naukowe, kulturalne, a zarazem targowo-wystawiennicze. Dzięki licznym inwestycjom rozwijają się gospodarczo, stanowią więc coraz atrakcyjniejsze miejsce do zamieszkania.

Dobre warunki do życia

W Kielcach przybywa inwestycji, generujących rozwój gospodarczy i powstawanie nowych miejsc pracy. Swoje siedziby mają tutaj takie przedsiębiorstwa jak Cersanit czy Kolporter. Działa także Kielecki Park Technologiczny, gdzie nastawione na rozwój innowacji firmy mogą wynająć budynek. W Kielcach funkcjonuje również Specjalna Strefa Ekonomiczna, na terenie której można prowadzić działalność na preferencyjnych warunkach.

W świętokrzyskiej stolicy przybywa też nowych osieli oraz bloków. Baza lokalowa systematycznie się poszerza. Dostępne są mieszkania zarówno na sprzedaż, jak też na wynajem. Z tej drugiej możliwości najczęściej korzystają studenci, których w Kielcach cały czas przybywa z uwagi na uczelnie. Oczywiście rodziny z dziećmi na kieleckim rynku mieszkaniowym również znajdą propozycje dla siebie. Wynająć lub nabyć mogą mieszkania oraz domy. Rynek nieruchomości jest bogaty, a ich ceny często niższe niż w większych aglomeracjach.

Osoby poszukujące ciszy i spokoju powinny zwrócić uwagę na domy na sprzedaż w Kielcach. Ich oferta jest całkiem bogata.

Dlaczego miło się mieszka w Kielcach?

Osoby chcące mieć w pobliżu miejsca zamieszania siedziby ważnych instytucji publicznych, w stolicy Województwa Świętokrzyskiego raczej nie powinny narzekać. Swoje siedziby mają tu najistotniejsze organa administracji: urzędy skarbowe, Urząd Celny, Urząd Wojewódzki, jak również Komenda Wojewódzka Policji. Z opieką medyczną też jest dobrze – mieszkańcy korzystać mogą przykładowo ze Szpitala Kieleckiego oraz Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Istotnym kryterium przy wyborze mieszkania jest komunikcja. W przypadku Kielc nie ma się o co martwić. Do stolicy Województwa Świętokrzyskiego prowadzi kilka dróg ekspresowych i krajowych, duża jest też liczba dróg lokalnych. Komunikacja zbiorowa również funkcjonuje dobrze – do miasta można się łatwo się dostać pociągiem oraz autokarami, a po samych Kielcach kursuje kilkadziesiąt linii, wśród których są bezpłatne.

Osoby ceniące odpoczynek i rozrywkę z pewnością uznają to miast za świetne miejsce do zamieszkania. Funkcjonuje tu wiele obiektów, dzięki którym można sobie uprzyjemnić czas wolny. Wymienić należy chociażby: Park Miejski, skwery czy ogród botaniczny. Miłośnicy przyrody zadowolenie będą z rezerwatów i rzecz jasna Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Fani aktywności fizycznej korzystać mogą z obiektów sportowych, w tym pływalni, stadionów oraz hal.

Miłośnicy historii i zwieszania znajdą: Pałac Biskupów Krakowskich, Muzeum Zabawek i Zabawy czy Bazylikę Katedralną.

Wszystko to sprawia, że Kielce są przyjemnym miastem do osiedlenia się.