Pojecie eksplozji wiąże się z nieoczekiwanym, gwałtownym wydarzeniem mającym zazwyczaj brzemienne skutki. Sen o eksplozji może przytrafić się osobom, które chcą podjąć ważną decyzję, ale obawiają się jej skutków, nie znają ich, lub sądzą, że mogą być przez nich nieakceptowane.

Eksplozja we śnie jest też symbolem zniszczenia. Śnić się może osobom, które z woli własnej lub nie, ale utraciły w ostatnim czasie to, co dla nich najcenniejsze. Takie osoby przeżywają zazwyczaj duże pragnienie cofnięcia czasu i powrotu do minionego, utraconego stanu rzeczy.

Warto zwrócić również uwagę co straciłaś w eksplozji. Dom, może symbolizować zmianę miejsca zamieszkania lub konflikt w partnerem. Obecna sytuacja jest niepewna, niestabilna i boisz się co może przynieść kolejny dzień. Utrata samochodu w wybuchu może być oznaką, że nie jesteś w stanie dalej kontynuować realizację swoich planów. Być może dopadło Cię przemęczenie lub realizacja tych planów jest zależna od drugiej osoby. Wybierz sobie cel, który będziesz w stanie zrealizować sama.

Podkładanie bomby we śnie jest oznaką, że będziesz powodem poważnych zmian w czyimś życiu. Jesteś w stanie wskazać czyje życie wkrótce odmienisz przypominając sobie otoczenie i miejsce, w którym podkładałaś bombę. Jeśli uważasz, że masz negatywny wpływ na drugą osobą, ale nic z tym nie robisz, to również i Ciebie spotkają konsekwencje.

Większe eksplozje, takie jak całego osiedla, a nawet miasta zwiastują poważne lęki w życiu śniącego. Takie lęki nie muszą się odnosić do konkretnych wydarzeń w rzeczywistości, mogą być zbiorem wielu sytuacji, w których przeżywałeś strach. Twój brak umiejętności radzenia sobie w tych momentach manifestuje się w snach. Jeśli takie wizje nawiedzają Cię często w nocy, skonsultuj się psychologiem, bo może to być oznaką poważnych zaburzeń.

Być w środku eksplozji i przeżyć, kiedy inni giną, jest oznaką, że wkrótce otrzymasz zadanie. Zadanie, które Ty jedyny będziesz w stanie zrealizować. Być może ktoś bliski będzie potrzebował Twojej nagłej pomocy.