Sennik tylko pozornie jest księgą interpretacji marzeń sennych. Należy pamiętać, że w snach nic nie jest jednoznaczne, dlatego sennik to raczej pewnego rodzaju mapa po meandrach śniącego umysłu i zbiór drogowskazów po symbolach sennych. Sennik nie daje jednoznacznej odpowiedzi, na to co oznaczał dany symbol we śnie. W zależności od tego w jakim kontekście ów symbol się pojawił, a także co działo się w życiu śniącego, co przeżywał, jakich emocji doznawał, dany sen może mieć wiele znaczeń. Każdy sen jest mieszaniną przeżyć i emocji śniącego, jego lęków i obaw, jego marzeń i pragnień, doświadczeń i skojarzeń. Dlatego tak trudno jednoznacznie zinterpretować znaczenie symboliki sennej.
Umiejętność poruszania się w świecie metafor sennych wymaga nie tylko suchej wiedzy o tym co znaczy dany symbol, ale również intuicji, która wskaże właściwą interpretację. Zdolność odczytywania znaczenia snów może być kluczem do zrozumienia samego siebie, poznania swoich podświadomych lęków i pragnień. Osoby o mocno wykształconej intuicji są w stanie odczytywać informacje o przyszłych zdarzeniach , które objawiają się w ich snach za pomocą metafor i symboli.
Marzenia senne są ulotne i bardzo szybko są zapominane. Często się zdarza, że jeśli nie zapamiętamy i nie zapiszemy snu tuż po przebudzeniu, to wymknie się on naszej pamięci i będzie nie do odtworzenia w przyszłości.
Niektóre sny są tak intensywne, że nie możemy oprzeć się wrażeniu, że coś znaczą lub zapowiadają jakieś wydarzenie w naszym życiu. To są sny, którym nie możemy się oprzeć i o których nie możemy przestać myśleć? Jeśli taki sen przyśnił się właśnie Wam, to zapraszamy do przeczytania sennika. Może to być tylko zabawa, może to być klucz do naszego umysłu a może coś więcej?.