Sny o charakterze horroru są problemem osób o przeciążonej psychice. Jeśli przytrafia Ci się horror we śnie to bardzo prawdopodobne, że na jawie borykasz się z wieloma problemami, spotykają Cię różne trudności życiowe, masz nawał obowiązków i mało czasu na spokojny sen.
Śni Ci się horror? Co to może oznaczać?
Sny-horrory to także domena osób z problemami zdrowotnymi, osobistymi, żyjących w stresie i niestabilnym otoczeniu lub tych, którzy noszą w sobie wiele lęków. Sennik online interpretuje to zjawisko jako sposób oczyszczania umysłu z napięcia i zmęczenia poprzez straszne, ponure lub dramatyczne sny.
Warto zatrzymać się w przypadku horroru we śnie przy problemach osobistych śniącego. Tak to już bywa, że sny są często odzwierciedleniem tego co dzieje się w naszym prawdziwym życiu, dlatego nie powinno się ich bagatelizować. Niezależnie od tego czy śniąca jest osobą dorosłą czy jeszcze dzieckiem – taki sen może być ważnym sygnałem.
Horror w szkole w snach dzieci i dorosłych
Taki sen może być związany z trudną sytuacją w szkole. Nie tylko w przypadku dzieci, ale również osób dorosłych. Jakie mogą być przykłady takich „horrorów”?
- Dziecko w szkole jest prześladowane przez rówieśników lub starszych uczniów. W początkowych fazach nauki(czyt. szkoła podstawowa) dzieci bez wcześniejszego doświadczenia „w grupie” są po prostu nieśmiałe. Mogą przez to paść ofiarą innych dzieci, co później jedynie jest utrwalane. Często w takich sytuacjach bez reakcji rodziców/nauczycieli sytuacja się coraz bardziej pogarsza.
- Dziecko nie moze sobie kompletnie poradzić z pewnym przedmiotem, a nauczyciel tego przedmiotu mu nie ułatwia. Gdy dziecku nie idzie w nauce, szczególnie w pierwszych etapach edukacji(czyt. szkoła podstawowa/przedszkole) oraz bez interwencji rodziców problemy się pogłębiają. Po jakimś czasie dziecko może przestać chodzić do szkoły, unikać nauki, gdyż nie widzi rozwiązania tej sytuacji.
- Nauczyciel jest pośmiewiskiem klasy. Nauczyciele często ignorują zachowania uczniów. Mowa tu o różnych zachowaniach, które nie powinny mieć miejsca. Taki małolat widzi, że nauczyciel nie reaguje i odruchowo sprawdza na ile sobie może pozwolić, kiedy nauczyciel zareaguje. Zazwyczaj w takich sytuacjach nauczyciel reaguje za późno, tj. na etapie gdy uczeń / grupa uczniów wie, że może robić co chce i nic mu za to nie grozi. Niestety reszta grupy / klasy bierze od nich przykład.
Dodaj komentarz